Office za darmo – praca w chmurze

Wrzesień 17, 2015  By Damian Pankau
0


praca-w-chmurze-office-za-darmo-word-excel

Office za darmo do pobrania

Od Windows 8 użytkownikom towarzyszy Sklep z aplikacjami. W sklepie dostępny jest pakiet Office zupełnie za darmo. Niestety radość może być połowiczna, ponieważ aplikacje Word Mobile, Excel Mobile i PowerPoint Mobile zainstalowane na komputerze nie pozwalają tworzyć, ani edytować dokumentów już zapisanych na dysku.

Poszukajmy zalet

Niewątpliwą zaletą tych aplikacji jest ich mobilność. Dlaczego? Niezależnie od urządzenia mamy zawsze dostęp do naszych dokumentów. Dodatkowo można skorzystać z dysku w chmurze OneDrive na komputerze i tworzyć dokumenty w Wordzie, arkusze w Excel’u, czy prezentacje multimedialne w PowerPoint’cie zupełnie za darmo.

Jest to kolejny punkt do optymalizacji pracy rozszerzając pojęcia z tego wpisu.

W skład pakietu Office Mobile wchodzi Word, Excel i PowerPoint – Tylko do odczytu na komputerze. Na smartphone’ie możliwa jest pełna edycja dokumentów, tworzenie nowych i odczyt już zapisanych na dysku OneDrive, czy pamięci wewnętrznej urządzenia.

Aplikacja mobilna i OneDrive

Na smartphone’ie i tablecie edycja, tworzenie i zapisywanie dokumentów jest możliwe. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku Office by OneDrive. Utworzony dokument na telefonie lub w OneDrive jest widoczny w aplikacji Word Mobile dla PC, ale nie można go edytować.

Pytanie do publiczności

Czy u Was jest możliwość tworzenia dokumentów w aplikacjach na komputerze? Nie wliczając oczywiście działania w przeglądarce internetowej, gdzie taka edycja i tworzenie dokumentów są możliwe. U mnie wyświetla się okienko, które wymusza wykupienie subskrypcji w cenie 29.99 zł/msc.

office-365-pakiety

Office za darmo

Pomimo tego, że aplikacje instalowane na komputerze nie dają opcji edycji dokumentów są ciekawym rozwiązaniem wtedy, kiedy zależy nam na szybkim dostępie do nich. Jeżeli chcemy tworzyć dokumenty na komputerze za darmo to możemy skorzystać z oprogramowania OpenOffice. Jednak standardem zapisu w Polsce to .doc/.docx/.pdf. Pakiet Open Office zapisuje dokumenty z rozszerzeniem .odt, dlatego edycja na komputerze kontrahenta, czy znajomego może być po prostu niemożliwa. Przy odczycie mogą pojawiać się niespodziewane krzaki.

Moim zdaniem polityka Microsoftu jest dobra. Można kupić pakiet za 300 złotych lub skorzystać z trochę okrojonych wersji i korzystać za darmo. Komu zależy na dostępie do dokumentów (Tylko do odczytu) instaluje aplikacje mobilne ze sklepu. Jeżeli ktoś chce tworzyć dokumenty, arkusze, prezentacje multimedialne to nie musi kupować Office’a. Może założyć darmowe konto na OneDrive i korzystać z aplikacji Online, które nie są mocno ograniczone.

Tworząc pliki na komputerze możemy mieć do nich dostęp ze smartphone’a z Androidem i iOS i odwrotnie. Wszystkie dokumenty są zawsze pod ręką i można je edytować.

Darmowe aplikacje w sklepie Windows Store to wabik, który ma zachęcić do wykupienia subskrypcji miesięcznych na pakiet Office 365 za 29.99/msc. Jeżeli jednak ktoś jest cierpliwy i nie przeszkadza mu wpisywanie loginu i hasła za każdym razem przed utworzeniem dokumentu (dostęp do aplikacji online) to ma 360 złotych w kieszeni (30 zł * 12 mscy = 360 zł). Te pieniądze można wydać lepiej.

Office Apps – POBIERZ

Instalacja z Wiersza Poleceń

ms-windows-store://PDP?productId=9wzdncrfjb9s
ms-windows-store://PDP?productId=9wzdncrfjbh3
ms-windows-store://PDP?productId=9wzdncrfjb5q
Tech-Online.pl | Office za darmo do pobrania – praca w chmurze
You might also like
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *