Keylogger w Windows 10 ! – poradnik

Wrzesień 12, 2015  By Damian Pankau
0


keylogger-w-windows-10

W tym poradniku dowiesz się jak w kilku krokach zwiększyć prywatność swoich danych na komputerze z zainstalowanym, „darmowym” systemem operacyjnym Windows 10.

Keylogger w Windows 10 ! – jak wyłączyć?

Dzięki wbudowanemu w system operacyjny Windows 10 keylogger’owi firma Microsoft może pochwalić się „darmowym” systemem. Co więcej, firma Microsoft nie tylko się nim chwali, ale także rozdaje za darmo. Wszystkie osoby, które mają zainstalowany oryginalny system operacyjny Windows 7 lub Windows 8.1 mogą skorzystać z darmowej aktualizacji do systemu Windows 10.

Wbudowany keylogger zczytuje wpisywane z klawiatury informacje, nagrywa głos otoczenia, rozpoznaje odręczne pismo i nagrywa obraz z kamerki internetowej. Wszystkie dane trafiają później na serwery firmy Microsoft, gdzie są dokładnie analizowane przez algorytmy i specjalistów. Wszystko po to, aby „kolejne wersje systemu operacyjnego były jeszcze lepsze”.

Jak zainstalować Windows 10?

Najbardziej narażone są osoby, które przeprowadziły instalację używając ustawień ekspresowych. Ten błąd można w kilku krokach naprawić, ale dane, które w tym czasie zostały do Microsoftu wysłane już tam niestety zostaną.

Jak zwiększyć swoją prywatność w Windows 10 ? – Poradnik

Krok 1. Przejdź do Menu Start klikając windows-10-menu-start

Krok 2. Z rozwiniętego Menu Start wybierz opcję Ustawienia.

keylogger-windows-10-ustawienia

Krok 3. Teraz przejdź do zakładki Prywatność

keylogger-windows-10-ustawienia-prywatnosc

Krok 4. W zakładce Prywatność przejdź do Mowa, pismo odręczne i wpisywanie tekstu

keylogger-windows-10-ustawienia-mowa-pismo-wpisywanie

Krok 5. Teraz kliknij w przycisk Przestań mnie poznawać następnie Wyłącz

przestan-mnie-poznawac-windows-10

wyłącz-windows-10

Krok 6. Teraz przejdź do zakładki Ogólne w menu Prywatność w Ustawieniach. Sprawdź, czy masz takie same ustawienia jak na poniższym obrazku. Najważniejsze ustawienie zostało zaznaczone na czerwono. Ma ono największy wpływ na ingerencję w prywatność użytkownika według Zasad Prywatności Microsoft dla produktu Windows 10.

keylogger-windows-10-ustawienia-wyslij-informacje

Podsumowanie

Od teraz możesz czuć się bezpieczniej. Jeżeli wszystko przeprowadziłeś bez problemów, możesz dalej korzystać z systemu Windows 10. Bez tych ustawień oczywiście też, ale z mniejszą prywatnością.

Tech-Online.pl | Keylogger w Windows 10! – jak wyłączyć? PORADNIK
You might also like
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *