Filmowy wrzesień – co warto obejrzeć

Wrzesień 5, 2015  By Damian Pankau
8


Jakie filmy warto obejrzeć we wrześniu?

Oto lista moim zdaniem najciekawszych premier, które będą do obejrzenia we wrześniu w polskich kinach.

filmowy-wrzesien-2

1. Karbala

Karbala to film Krzysztofa Łukaszewicza. Opowiada historię opartą na faktach. Dwie grupu terrorystyczne, Al-Kaida i As-Sadra atakują siedzibę władz – miejscowy ratusz City Hall. Grupa polskich i bułgarskich żołnierzy jest gotowa na wszystko w środku wojny w Zatoce Perskiej. Atak Al-Kaidy i Al-Sadry miał na celu zdobycie ratusza oraz odbicie przetrzymywanych tam aresztowanych terrorystów. Walka trwała cztery, ciepłe, mordercze dni. Żołnierze tracą kontakt z bazą i nie wiedzą, kiedy dotrze do nich specjalne wsparcie. Nie tracą żadnego żołnierza, chociaż sami zabili ponad sto napastników.

Komentarz: zapowiada się ciekawe kino wojenne w polskim wykonaniu. Mam nadzieję, że film okaże się hitem polskich kin i zobaczymy niesamowitą, dobrze nakręconą akcję. Możemy tego oczekiwać, ponieważ reżyser i obsada jest bardzo dobra.

2. Transporter: Nowa Moc

Seria filmów transporter z pewnością jest wszystkim znana.

Transporter: Nowa Moc zapowiada się na emocjonujące kino, w którym nie zobaczymy już Jasona Statham’a i jego walk. Tym razem w rolę najlepszego kuriera świata wcieli się były agent specjalny Frank Martin, którego zagra Ed Skrein.

Zostaje wynajęty przez piękną Annę i jej trzy seksowne towarzyszki. Niestety wkrótce okaże się, że Frank został tylko marionetką. Kobieta porywa mu ojca (Ray Stevenson), a Frank zostaje zmuszony do konfrontacji z bezwzględnym gangiem rosyjskich handlarzy żywym towarem. Akcja toczy się w malowniczej, naszpikowanej czyhającymi za rogiem niebezpieczeństwami Riwierze (Francja).

Nie będzie w stanie go zatrzymać żadna siła, ani żadna ze znanych zasad transportera. W kinach od 4 września.

Komentarz: początkowo film może nie być odbierany sensownie ze względu na brak znanego głównego bohatera dotychczasowych części Transportera – Jasona Statham’a. Ten film będzie oglądany przez większość osób przez pryzmat poprzednich części, gdzie ten aktor był głównym bohaterem. Ale kto powiedział, że bez Jasona Transporter nie będzie dobry?

3. W nowym zwierciadle: Wakacje

Ten film pojawił się w tym zestawieniu z dwóch powodów. Jest to komedia, czyli dobre oderwanie od dwóch poprzednich propozycji, a z drugiej strony dobry aktor w roli głównej Ed Helms (niezwykle moim zdaniem zabawny) oraz piękna żona filmowego Rusty’iego Griswolda, Christina Applegate (Debbie Griswold).

Film nakręcony przez John’ego Francis Daley’a oraz Jonathan’a M. Goldstein’a swoją premierę miał 4 września 2015 r. Opowiada historię ciekawej rodzinki, która wybrała się w podróż do parku rozrywki „Walley World”. Podróż została zaplanowana w celu naprawienia relacji Rust’iego ze swoją żoną i dwoma synami.

Niestety na ich drodze co rusz pojawia się katastrofa, w której całym sercem uczestniczą. W filmie możemy spodziewać się mniej lub bardziej absurdalnego humoru sytuacyjnego, czy seksualnych podtekstów.

Komentarz: głównym powodem wybrania się na ten film to przede wszystkim oczekiwana dobra gra aktorska oraz sterta śmiechu. Najlepsze dla mnie jest to, że nie będę oceniał po seansie tego filmu w odniesieniu do oryginału, bo po prostu go nie oglądałem. Film dla osób, które oczekują dobrej zabawy.

4. Everest

Everest to film, na który poszedłbym ze względu na to, że jest to film katastroficzny. Jak wiemy nie od dziś, amerykanie takie filmy uwielbiają kręcić i oglądać.

Warto wybrać się na ten film, aby zobaczyć jakie trudności niosą za sobą eksploracje największych szczytów świata.

Film przedstawia historię z 1996 roku, kiedy to alpinista Rob Hail organizuje kolejną wyprawę na Mount Everest. W wyprawie może wziąć udział każdy kto ma do dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Początkowo wszystko idzie jak z płatka. Pogoda dopisuje, ekwipunek działa bez zarzutu. Niestety wysokie ciśnienie i niskie temperatury to połączenie morderczej mieszanki.

Komentarz: po głosach krążących w sieci można wywnioskować, że będzie to katastroficzne kino inne, niż do tej pory. Bez nadmuchanych efektów specjalnych i niesamowitych aktorów. Oczekujemy wielu emocji i wspaniałych widoków.

5. Do utraty sił

Film opowiadający historię boksera, który walczy nieustannie nie tylko z przeciwnikami na ringu, ale także z własnymi słabościami i miłością do rodziny.

Bokser Billy Hope czerpał z życia na maksa. Zdobył wszystko, czego można oczekiwać od życia. Ma piękną i kochającą żonę, uroczą córkę i osiągnięcia na ringu, których nie można się wstydzić. Niestety pewnego dnia traci wszystko – swoją żonę, a w konsekwencji córkę. Po utracie najbliższych mu osób, żony, która odeszła do wieczności oraz córki, która została zabrana do domu opiekuńczego postanawia zmienić swoje życie. Zaczyna pracę w sali treningowej, aby szkolić amatorów.

Billy rozpocznie walkę, która ma przynieść mu odkupienie i zaufanie bliskich. Jednak najważniejsza z walk będzie się toczyć poza ringiem.

6. Król życia

Król życia to film komediowy z jednym z moich ulubionych polskich aktorów w roli głównej – Robertem Więckiewiczem.

Film obrazuje sylwetkę faceta, który jest odporny na otaczający go świat. Jednak do czasu, kiedy wszystko zaczyna go denerwować. Zaczyna być złośliwy dla żony i córki. Nie ma czasu dla swojego ojca. Któregoś dnia ulega wypadkowi. Diametralnie zmienia się jego życie, które postanowi na nowo odkryć. Odmienione podejście sprawi, żę na nowo odkryje swoją żonę i córkę oraz cały otaczający go świat.

Zacznie być szczęśliwy i dostrzegać rzeczy i ludzi, których wcześniej nie widział, a cały czas były wokół niego.

Komentarz: zapowiada się dobra komedia. I tak jak w przypadku „Wakacji” wybierzemy się na ten film m. in. ze względu na głównego bohatera. Wydaje mi się, że film będzie warty świeczki i trochę będzie można się pośmiać. W kinach od 25 września.

7. Żyć nie umierać

Główną rolę otrzymał Tomasz Kot. Jeden z najlepszych polskich aktorów, którego dobrze wspominam po filmie „Bogowie”.

Tomasz Kot gra tutaj bardzo dobrze zabawiacza publiczności w popularnym telewizyjnym show. Zmuszony do badań lekarskich przez jego kierowniczkę dowiaduje się, że jest chory na złośliwą chorobę – ma raka. Lekarz twierdzi, że zostały mu trzy miesiące życia. Bartek postanawia wykorzystać je do maksimum. W pierwszej kolejności porzuca jego ulubiony trunek – wódkę – który pił codziennie. Próbuje odbudować relacje z byłą żoną i córką. Chce uporządkować sprawy sprzed lat. Wierzy, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Zaskakująca postać, która zaraża poczuciem humoru i pogodą ducha. Próbuje przekonać Najwyższe Siły, aby chorobowa historia jego życia zakończyła się happy end’em.

Niestety walkę przegrywa.

Komentarz: film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Pokazuje kruchość człowieka w obliczu choroby. Film warto zobaczyć, aby docenić własne życie i skorygować swoją postawę życiową. Film warty polecenia. Nie można oczekiwać niesamowitego kina akcji, czy komedii. Idąc na ten film trzeba nastawić się na wiele smutnych sytuacji, które czasem są kolorowane przez obracanie w żart.8 komentarzy

Ja wybiorę męskie kino – krew, strzelaniny, bohaterstwo. Myślę, że Karbala rozłoży na łopatki nie tylko wroga ale i ludzi w salach kinowych.


„Król życia”…i żyć nie umierać, oj trzeba mi pozytywów tej jesieni, to na to najpierw się wybiorę.


„Do utraty sił” oglądałam- średni…. jakoś nie przekonał mnie do siebie ale czekam teraz na „Karbalę” i obym się n ie zawiodła, bo tyle się o tym filmie nasłuchałam….. 🙂


Wartych obejrzenia widzę tu co najmniej kilka tytułów, z najbliższych premier najbardziej interesuje mnie „Karbala” 🙂


Wreszcie coś się zaczyna dziać w kinie i to całkiem interesująco 🙂 mam co najmniej kilka typów, ale na pierwszy ogień pójdzie chyba Król życia, bo mam ochotę na coś optymistycznego 🙂


Najbardziej ciekawi mnie Everest, bo uwielbiam filmy katastroficzne. Poza tym ta komedia Wakacje może być całkiem przyjemna, zwłaszcza, że lubię Christinę. 🙂Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *